Za siódmą Górą

Za siódmą górą, nie wiem czy za siódmą rzeką, ale w skali od 1 do 7 z pewnością na 7. Tak myślę o butikowym uroczysku dla dorosłych, który leży w sercu Karkonoszy przy szlaku 7 wzgórz biegnącym wokół Zachełmia.

Odwiedziłam to miejsce wraz z mężem 9 stycznia na zaproszenie uroczej właścicielki Miry… Ta sympatyczna kobieta, rzuciła pracę w korporacji i stworzyła swój raj na ziemi.

Powitała nas we własnym domu, który pełni dwie funkcje. Z jednej strony prywatnego mieszkania, a z drugiej na parterze miejsca do wspólnego przebywania gości, śniadań… Nie dziwie się, że wiele osób lubi tam przebywać i przebywać… Piękne wnętrze kusi licznym rękodziełem artystycznym, obrazami w większości wykonanymi przez utalentowaną córkę właścicielki, piękną ceramiką, ręcznie malowanymi meblami, książkami… Tam zwyczajnie każdy chce nacieszyć oczy i nakarmić duszę…

Dlatego zostawiłam coś od siebie, książki.

Po miłej rozmowie przy filiżance kawy, udaliśmy się na zwiedzanie obiektu… W pierwszej kolejności odwiedziliśmy cztery, przestronne, stylowo urządzone studia, każdy z osobnym tarasem lub werandką, wygodnym dużym łożem, wyposażony w aneks kuchenny.

Następnie podziwialiśmy otoczenie… Miejsce na ognisko, ławeczki, krajobraz z dużą ilością zieleni. Pewnie wiosną i latem jest jeszcze bardziej magicznie.

Wiele osób wybiera to miejsce ze względu na historię, dom z 1930 roku, wybudowany przez rodzinę jubilerów, ośrodek kolonijny, fabryka, gdzie produkowano moherowe berety.

Są też tacy, że kusi ich fakt, iż jest to miejsce tylko dla dorosłych. Mogą w ciszy i spokoju odpoczywać we dwoje czy w samotności i odnaleźć siebie.

Gorąco polecam to miejsce. Dlatego zostawiłam certyfikat Romantyczna Polska.

Kontakt

https://zasiodmagora.pl/

tel.      +48 793 256 488 Mira

mail:  zasiodma.gora@wp.pl

adres: Zachełmie 72

58-562 Podgórzyn,

UWAGI

Zachełmie nie jest dobrze oznakowane. Numery domów są w kolejności ich budowy, a nawigacja prowadzi przedwojenną drogą, której już nie ma.
Proszę zatem wpisać w nawigację Hotel Concordia Zachełmie. Obok Hotelu jest ślepa uliczka w lewo. Tam proszę skręcić i za około 400 m będzie drewniany płot z napisem Za Siódmą Górę.

Pozdrawiam

Anna Guzior-Rutyna

Leave a Reply