Hotel City Sm Business & Spa

Kraków od zawsze był uważany przez zakochanych za miasto miłości… Chociaż zdania są podzielone, bo przecież Chełmno nam się tak kojarzy, to jednak Kraków przyciąga zakochane duszyczki z całego świata. Więc logiczne jest, chociaż w miłości mało, kiedy logiczne myślenie ma coś do gadania, kiedy nasze serce wyrywa się na widok tego jedynego…To jednak swatka czasami musi logikę brać pod uwagę, dlatego przybyłam na zaproszenie trzech uroczych sióstr do Krakowa z projektem Romantyczna Polska.

26 października tym razem ponownie w podróży towarzyszyła mi moja serdeczna koleżanka – Joanna Czerny. Tarocistka, doradca duchowy, autorka jedynych kart tarota dla niewidomych i słabowidzących, pasjonata podróży…I oczywiście mój asystent Zbyszek.

Niestety nie w każdym obiekcie może towarzyszyć mi mąż, jego praca na etacie ma pewne ograniczenia, ale z pewnością wrócę z Andrzejem do tego hotelu.

Przybyliśmy do Hotelu City około 10:00. Hotel na uboczu, w kameralnym, cichym miejscu Krakowa. Przywitała nas Ania z siostrą Marią. Dwie z trzech sióstr, które przejęły rodzinny interes, po zmarłym ojcu. Sympatyczne kobiety po załatwieniu formalności meldunkowej zaprosiły na kawę. Później udaliśmy się do pokoi, a w moim przygotowanym jak dla pary, czekała niespodzianka. Butelka szampana, płatki róż na stoliku i łóżku, a w łazience duża wanna z płatkami róż i akcesoriami do odprężającej kąpieli we dwoje. Wieczorem skorzystałam z tej atrakcji, oj jak żałowałam, że nie było ze mną mojego męża. Uwielbiamy pokoje z wanną. Dlatego kiedy szukamy miejsca noclegowego, to najczęściej pytamy, czy jest dostępny pokój z wanną.

Po zapoznaniu się z pokojami udaliśmy się na rynek. Piękna pogoda, mnóstwo ludzi, ale też ten czar, gołębie, kwiaciarki sprzedające kwiaty, obwarzanki, hejnał w tle i dodatkowo zdecydowałam się na przejażdżkę dorożką. Chciałam czuć to co para. Zdradzę tylko, że Asia ze Zbyszkiem pierwszy raz korzystali z tego dobrodziejstwa. Kiedy będziecie w Krakowie, koniecznie skorzystajcie z tej atrakcji, a najlepiej z usług sympatycznej Pani Justyny i Pana Michała Litwicki, tel. 697580829, Krakowska Dorożka nr 26.

Na następny dzień ponownie wróciliśmy do odkrywania Krakowa, Zamek Królewski, Smok Wawelski, Kładka Ojca Bernatka – jak będziecie w Krakowie zobaczcie, czy jest tam moja kłódka.

Po małych odwiedzinach przyszedł czas na powrót i smaczny obiad. Ja wybrałam krem z dyni, kurczaka z płatkami migdałowymi, a Zbyszek z Asią jednogłośnie rzucili się na prawdziwe burgery.

Następnie po chwilowym odpoczynku Zbyszek z Asią relaksowali się na masażu dla dwojga. Wszystko widziałam, dla Was nagrałam i upamiętniłam. Po ich masażu był czas na relaks w jacuzzi, w basenie, saunach. Następnie przy romantycznym kominku zostały przyniesione truskawki z czekoladą – zestaw do fondue i szampan. I jak tu zachować szczupłą sylwetkę? I kolejny raz tego dnia żałowałam, że nie ma ze mną mojej połowy.

A wieczorem mogliśmy skorzystać z wykwintnej romantycznej kolacji pełnej afrodyzjaków. Krewetki, deser z prawdziwym złotem, wino. A nawet odprężająca herbata. Ten dzień był magiczny.

Następnego dnia byłam na nogach o 6:00, wyspana, na pojedynczym materacu w ogromnym łożu – zwracam na to uwagę, pisałam już przy wcześniejszych obiektach. Wybraliśmy się ze Zbyszkiem na śniadanie, które było smaczne i różnorodne, Asia jeszcze spała.

Po tak cudownym spędzonym czasie w Hotelu City byłam już w stu procentach pewna, że ten obiekt zasługuje na certyfikat Romantyczna Polska, który wręczyłam cudownym siostrom.

Zostawiłam jeszcze książki mojego autorstwa, gdzie zostaną umieszczone w holu przy kominku, czyli miejscu do czytania.

Jestem ogromnie wdzięczna za zaproszenie, gorąco polecam. Cisza, profesjonalny i życzliwy personel, sympatyczne właścicielki, smaczne jedzenie, przystępne ceny.

Polecam

Swatka Anna

Anna Guzior-Rutyna

Hotel City SM Business & SPA

Kontakt

www.hotelcity.pl

Rezerwacja

Telefon: 12 266 60 21

E-mail: reservation@hotelcity.pl

Adres: ul. Gajowa 16

30-426 Kraków (Borek Fałęcki)

Leave a Reply