Dzikie Róże

Na Pogórzu Izerskim, w maleńkiej wiosce, leży stary dom. Którego początki sięgają 1540 roku… W tym miejscu para z Chrzanowa, Magda i Rafał zbudowali cudowne miejsce dla ukojenia duszy, wyciszenia, relaksu…

Dzikie Róże kuszą turystów z różnych zakątków kraju, dziennikarzy, więc skusiły też Swatkę. Dlatego 9 stycznia na zaproszenie właścicieli przybyłam wraz z mężem, aby na własne oczy zobaczy to, o czym piszą o nich w książkach, artykułach…

Przywitała nas urocza właścicielka… Opowiedziała co nieco o obiekcie, pokazała nasz pokój, który zrobił na nas ogromne wrażenie. Stare meble, nawet 500 letnie, człowiek aż bał się dotykać, bo takie zabytki. A ten zapach, jak w skansenie, uroczo…

Mogliśmy zobaczyć pozostałe trzy pokoje na górze z wspólną przestrzenią. Miejscem do odpoczynku, huśtawki, do wyboru mnóstwo książek, kominek, duży stół do wspólnych posiłków, do użytku aneks kuchenny z ekspresem do kawy, gdzie każdy o każdej porze dnia czy nocy, mógł skorzystać z kawy czy herbaty.  Na parterze zobaczyliśmy pojedynczy apartament z własnym aneksem kuchennym, to dla osób, które wolą w własnym gronie spożywać posiłki.

Magda pokazała nam również saunę, nowiusieńką salę usytułowaną na strychu, idealną na warsztaty jogi, gimnastykę, warsztaty czy masaże.

Byliśmy szczęściarzami, cały obiekt dla nas, goście wyjechali, cała przestrzeń dla nas…Wiec korzystaliśmy z dobrodziejstwa obiektu.

Spaliśmy jak dzieci, na wygodnym materacu w nowym łóżku, a tylko dlatego nowym, bo jak nam wyjaśnili właściciele, stare łóżka były małych rozmiarów.

Śniadanie praktycznie wjechało windą, byliśmy zaskoczeni i jeszcze tym, że nie jesteśmy wegetarianami (właściciele tak) i otrzymaliśmy wegetariańskie śniadanie, które okazało się bardzo smaczne, bo z lokalnych wyrobów.

Kiedy nakarmiliśmy ciała, przyszedł czas na wywiad z właścicielami. Wręczenie certyfikatu, zostawiłam swoje książki.

Gorąco polecam to miejsce, które jest stworzone wyłącznie dla osób dorosłych. Każdy może przyjechać z swoim zwierzakiem. Zobaczyć, jak ta jest magicznie, a od wiosny do jesieni rozkoszować się pięknem ogrodu, otoczeniem.

Kontakt

janice@dzikieroze.pl

Magda 792 120 998
Rafał 793 013 111

Adres Janice 34

59-623 Lubomierz

Polecam

Anna Guzior-Rutyna

Leave a Reply